E martë, 19 Tetor, 2021

Vendimi i PZAP-së, VV e AAK dorëzojnë ankesa në Gjykatën Supreme

Lexo

- Advertisement - >

Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, kanë dorëzuar ankesa në Gjykatën Supreme, lidhur me vendimin e fundit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ku i la këto subjekte të pacertifikuara për zgjedhje të 14 shkurtit.

Lidhur me këtë deri tani, askush nga këto dy parti politike, nuk është deklaruar për media, njofton Klan Kosova.

KQZ-ja nuk certifikoi listat e VV-së dhe AAK-së, pasi sipas aktgjykimit të Kushtetueses, disa kandidatë kishin probleme me ligjin.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit