E hënë, 18 Tetor, 2021

Ardian Kastrati: Kurti lider i shkatërrimit të shtetit

Lexo

- Advertisement - >

Ardian Kastrati, i cili javë më parë kaloi në Partinë Demokratike të Kosovës ka hedhur akuza ndaj Lëvizjes Vetëvendosjes dhe Albin Kurtit.

Ai ka thënë se VV nuk ka kandidat për kryeministër, kurse PDK e ka Enver Hoxhajn një njeri të përgatitur.

Kastrati ka thënë në Kanal 10 se Kurti në opinion nuk e mbajnë mend për asgjë, përveç si lider të shkatërrimit të shtetit, shkruan Reporteri.net.

Ai më tej tha se Kurti ka qenë kundër Rambujesë ku pa të nuk do të ndërhynte NATO.

Kastrati më tej ka thënë se vrasja e Astrit Deharit është projeksion i Kurtit.

“Janë projeksionet e tij politike, vrasja e Deharit, nuk e di kush e ka vra, por janë projeksionet e tij politike”, tha ai. /

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit