E enjte, 28 Tetor, 2021

Qindra kosovarë shkojnë në Bujanovc për të marrë vaksinën anti-COVID

Lexo

- Advertisement - >

Qindra qytetarë nga Kosova të premten kanë shkuar në Bujanovc për të marrë vaksinën anti-COVID që po jepet nga autoritetet shëndetësore të Serbisë.

Siç raportojnë mediat serbe, shqiptarë të shumtë nga disa komuna në Kosovë janë në Bunjanovc për vaksinën anti-COVID. Ato raportojnë se qytetarët kryesisht janë nga Gjilani dhe komunat përreth.

“Bujanovacke” shkruan se drejtori i Qendrës Shëndetësore aty ka thënë se ky institucion u jep vaksinat anti-COVID qytetarëve të Kosovës, vetëm me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë në Serbi.

Ky medium raporton se në këtë qendër shëndetësore kanë shkuar rreth 300 persona nga Kosova vetëm të premten.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit