E martë, 30 Nëntor, 2021

Daka: Jam bërë shënjestër pasi jam grua, po të isha mashkull do të ishte ndryshe

Lexo

>

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se ka marrë kërcënime pas deklaratës së Glauk Konjufcës.

Ajo deklaroi se në Facebook ka pranuar mesazhe me emër dhe mbiemër, ndërsa tha se e ka kërcënuar edhe njëri prej anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje në KQZ.

“Jam bërë shënjestër pasi jam grua. Kjo është më e lehtë për ta. Po të isha mashkull situata do të ishte ndryshe”. Më së lehti është që faji t’i lihet Valdete Dakës”, ka thënë ajo në T7.

>

Glauk Konjufca ka deklauar mbrëmë se Valdete Daka po dëshiron qëllimisht të eliminojë politikisht bartësin e listës së Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

>
>

Më shumë

Të fundit