E hënë, 25 Tetor, 2021

Kurti e uron Biden përmes një letre: Aleatët tuaj do shikojnë drejtimin dhe udhëzimin tuaj

Lexo

- Advertisement - >

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherit kandidat për Kryeministër, e ka uruar demokratin Joe Biden me rastin e inaugurimit të tij si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai në një letër të cilën drejt Biden i përcjellë përgëzimet e tij për detyrën e re, thotë se do t’i ndjekinudhëzimet e tij përballë sfidave të përbashkëta, njofton Klan Kosova.

“Ndërsa ndërmerrni hapa në shtëpi për të kapërcyer ndarjet dhe për të shëruar kombin tuaj, kështu aleatët tuaj jashtë do të shikojnë drejtimin dhe udhëzimin tuaj ndërsa ne përballemi me sfidat tona të përbashkëta”, thuhet mes tjerash në letrën e Kurtit drejtuar Biden.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit