E enjte, 28 Tetor, 2021

Këta janë 5 kandiatët e Vetëvendosjes që u ndalohet garimi në zgjedhje

Lexo

- Advertisement - >

Lëvizjes Vetëvendosje i janë hequr nga lista për kandidat për deputet.

Përpos Albin Kurtit, garimi i është ndaluar edhe:
Liburn Aliut, Albulena Haxhiut, Bajram Mavriqit dhe Labinota Demi- Murtezi.

”KGJK ka verifikuar se 5 kandidatë të Vetëvendosjes kanë dënime të plotfuqishme: Albin Kurti, Liburn Aliu, Albulena Haxhiu, Bajram Mavriqi dhe Labinota Demi- Murtezi”, tha ky burim.

Kurti s’mund të garojë më 14 shkurt.
Derisa nga VV pesë kandidatë s’mund të garojnë, nga AAK dy kandidatëve s’u lejohet, nga PDK një dhe nga LDK një.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit