E hënë, 25 Tetor, 2021

Kandidati për deputet nga AAK: Veç Ramushi i del hakesh Vuçiqit

Lexo

- Advertisement - >

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Dardan Islami, ka thënë se Ramush Haradinaj është i duhuri për t’u ballafaquar me Vuçiqin, Rusinë dhe siç e quan ai ‘jashtqitjeve tjera te kamofluara me mjekrra’.

“Vetem Ramushi i del hakesh Vuqiqit, trenave rus, dhe jashtqitjeve tjera të kamofluara me mjekrra!? #mosutut”, ka shkruar Islami në rrjetin social Facebook.

Kujtojmë se Ramush Haradinaj ka thënë se nëse Evropa vazhdon të injorojë Kosovën si shtet dhe kërkesat e kosovarëve, atëherë në vitin 2025 mund të jetë i mundshëm referendumi për bashkimin me Shqipërinë.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit