E enjte, 28 Tetor, 2021

12 kandidatët për deputetë nga Dega e PDK-së në Prishtinë

Lexo

- Advertisement - >

Dega e PDK-së në Prishtinë do të ketë 12 kandidatë për deputetë në zgjedhjet nacionale të 14 shkurtit.

“Lista e kandidatëve të Degës së Prishtinës, është listë për të gjithë Kosovën, sepse përmbanë një grup figurash me integritet personal, përgatitje intelektuale dhe vlera të larta atdhetare.

Të gatshëm për rimëkëmbjen e qytetit dhe shtetit tonë”, thuhet në njoftimin e PDK-së në Facebook.

Ndryshe, emrat e kandidatëve që synojnë ulëse në Kuvendin e Republikës së Kosovës, Dega e PDK-së në Prishtinë janë: U.D i kryetarit të PDK-së, njëherit kandidati për kryeministër nga kjo parti Enver Hoxhaj, Uran Ismaili, Eliza Hoxha, Memli Krasniqi, Abelard Tahiri, Ariana Musliu-Shoshi, Besa Ismaili, Faton Abdullahu, Besa Çeku- Buqinca, Arben Gecaj, Asllan Bajrami, Muhamet Gubetini dhe Bujar Cakolli./

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit