E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Vehbi Kajtazi me akuza të rënda: Ramiz Lladrovci e ka çu Thacin ne Hagë

Lexo

- Advertisement - >

Gazetari kosovar, Vehbi Kajtazi, në një seri reagimesh në llogarinë e tij zyrtare në ‘twitter’, ka drejtuar akuza për kreun e Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovcin.

Kajtazi thotë se Lladrovci është një prej personave që e kanë dërguar Hashim Thaçin në Hagë për rastin e Behajdin Hallaqit.

Binak Berisha: Luftëtarit të lirisë, Behajdin Hallaqi i mungon e dhëna për vend rënien dhe var-rin tij! – Radio Kosova e Lirë
“Ramiz Lladrovci, ti je njeri prej atyre qe e ke çu Hashim Thaçin ne Hage per zh n/v n e Bejhadin Hallaqit”, ka shkruar Kajtazi.

Ndryshe, Lladrovci dje pas lajmit se Syleviqi ka ka v de-k ka rikthyer sërish në vëmendje rrëmbimin e doktorit të UÇK’së Hafir Shala. Për zhdukjen e tij, Lladrovci e ka akuzuar vite më parë ish-policin Syleviqi.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit