E enjte, 28 Tetor, 2021

Hoti njofton se do të rriten pensionet mbi 100 euro, do të vazhdohet dyfishimi i skemave sociale

Lexo

- Advertisement - >

Avdullah Hoti, ka shpalosur programin për rimëkëmbje ekonomike për vitin 2021. Ndër të tjera, kryeministri në detyrë ka paralajmëruar rritjen e pensioneve nën 100 euro.

“Do të rrisim të gjitha pensionet që janë nën 100 euro në një shumë totale prej 13. 5 milionë euro” ka thënë Hoti.

Kryeministri në detyrë ka njoftuar se do të vazhdohet edhe dyfishimi i skenave sociale. Hoti ka njoftuar edhe ndarjen e miliona eurove për shëndetësi, arsim, kulturë dhe komunat e Kosovës./

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit