E martë, 30 Nëntor, 2021

Dokument/Zotimet e shkruara nga marrëveshja Kurti – Osmani

Lexo

>

Marrëveshja midis Lëvizjes Vetëvendosje dhe iniciativës së Vjosa Osmanit përmban 10 zotime i pari nga të cilët është vettingu në sistemin e drejtësisë dhe lufta e pakompromis kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Kjo është marrëveshja, e cila përmban të listuara zotimet, e që u nënshkrua të enjten në mesditë në Kuvendin e Kosovës.

Midis tjerash në dokument zbulohet për herë të parë edhe logoja e iniciativës së Osmanit.

>

Dokumenti i plotë:

>
>

Më shumë

Të fundit