E enjte, 28 Tetor, 2021

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani të bindur në fitore: Do të garojmë bashkë, dhe do të fitojmë bashkë!

Lexo

- Advertisement - >

Vjosa Osmani dhe Albin Kurti, kanë nënshkruar marrëveshje për të garuar bashkë në listën e VV-së.

Nga ana e tij, kreu i LVV-së ka thënë se do të garojnë bashkë për të fituar bashkë.

“Ne do të garojmë bashkë që do të fitojmë bashkë, për shkak se janë referendum. Që nga 29 nëntori i zgjedhjeve lokale në Podujevë, Llap, Besianë në Kosovë nuk ka më zgjedhje sepse ka referendum, edhe me 14 shkurt nuk është më situate e vjetër”, ka thënë Kurti.

“Ne kemi mjaftueshëm përfaqësues për të arritur fitore, por lista dorëzohet më 16 janar. Marrëveshja është në mes LVV dhe listës që udhëheqë unë”, ka thënë nga ana e saj Osmani.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit