E enjte, 28 Tetor, 2021

Alpinistja Arineta Mula vrapon 7 kilometra zbathur

Lexo

- Advertisement - >

Derisa Kosovën e ka mbuluar bora dhe temperaturat janë në minus, kjo gjë nuk po paraqet problem për alpinisten kosovare Arineta Mulën.

Alpinistja Arineta Mula ditën e diele e ka nisur me vrapimin e zakonshëm që e bën me grupin e vrapimit “Kosova Trail Running Association”, në malet e Gërmisë.

Arineta Mula ka bërë të ditur përmes profilit të saj në Facebook, se ka vrapuar zbathur 7 kilometra së bashku me vrapuesin Visar Muharremin.

“Visar Muharrehemi vrapuam zbathur 7 kilometra në Gërmi”, ka shkruar Arineta Mula.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit