E enjte, 28 Tetor, 2021

Idrizi: Votues të dikurshëm të VV-së e LDK-së do të votojnë për PDK-në

Lexo

- Advertisement - >

Valdete Idrizi, ish-deputete e Partisë Demokratike të Kosovës, ka thënë se në zgjedhjet e ardhshme, kjo parti do të marrë vota edhe të votuesve të dikurshëm të Lëvizjes Vetëvendosje e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Ajo ka thënë se qytetarët janë bindur me “konstruktivitetin e PDK-së”.

“Konsiderojmë se edhe si shtet jemi goditur shumë keq me shkuarjen në Hagë të liderëve të UÇK-së, kryetari jonë, Kadri Veseli dhe ish-presidenti Hashim Thaçi. Pikërisht pse ata s’janë këtu është motivim shtesë i qytetarëve dhe strukturave që të dalin në mënyrën më të dinjitetshme të përkrahin PDK-në. Kjo konsistencë e konstruktivitet që kemi treguar në këtë legjislaturë ka ndikuar pozitivisht te qytetarët.

Madje kur po bisedoj me ta të parën e të dytën fjalë thjesht na falënderojnë që ishim të tillë në opozitë. Në opozitë ishte edhe VV-ja, por s’kemi qenë ne aso opozita që të themi zi, zi, zi. Këtu është dallimi. Jo vetëm elektorati apo strukturat e PDK-së, ne i kemi edhe disa qytetarë që pikërisht për këto arsye që i përmenda, kemi pa që PDK-ja është e hapur për njerëz. Edhe lista kur të finalizohet besoj se do të tërheqë edhe më shumë votues. Tashmë kemi më besoni ka edhe publikisht, me emër e mbiemër, që kanë qenë votues të VV-së e LDK-së, apo s’kanë qenë votues fare”, ka thënë ajo.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit