E hënë, 25 Tetor, 2021

Gashi: Shumë gjëra do të dalin në shesh për Qeverinë Kurti që rrezikoi ekzistencën e Kosovës

Lexo

- Advertisement - >

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se fushata për zgjedhjet e parakohshme do të nxjerrë në shesh “të vërtetat” se pse dhe si ra Qeveria e Kurtit.

Ai përmes një statusi në Facebook ka akuzuar Qeverinë Kurti ekzitencën e Kosovës, njofton Klan Kosova.

“Shumë gjana kanë me dalë në shesh gjatë kësaj fushate; mbi të gjitha e vërteta se pse dhe si ra qeveria (Kurti), qeveri që rrezikoi ekzistencën e Kosovës duke e futur në konflikt me administratën më atipike të SHBA-ve! Së shpejti, heshtja merr fund!”.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit