E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Osmani shpërndan Kuvendin

Lexo

- Advertisement - >

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, përmes dekretit ka shpërndarë legjislaturën e shtatë të Kuvendit të Kosovës.

Ajo ka caktuar 14 shkurtin datë për zgjedhjet e jashtëzakonshme, njofton Klan Kosova.

“Me dekret u shpërnda Kuvendi dhe u caktua 14 shkurti datë për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme”, ka thënë Bekim Kupina, këshilltar për media në Presidencë, për klankosova.tv.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit