E hënë, 25 Tetor, 2021

Hoti: Vaksinat do të vijnë në shkurt, së pari do të vaksionohen mjekët dhe të moshuarit

Lexo

- Advertisement - >

Kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë për media ka bërë të ditur se saktësisht 535 mijë vaksina anti-Covid do të vijnë nga kompania Pfizer.

Ai ka thënë se sikurse në vendet e regjionit, edhe në vendin tone vaksinat do të vijnë në muajin shkurt.

Hoti ka bërë të ditur se së pari do të vaksionohen mjekët dhe të moshuarit.

Kurse Zemaj dje bëri të ditur se vaksina do të sigurohen për të gjitha grupet e popullatës që duhet të mbulohen me vaksinim sipas projeksioneve të IKSHPK-së.

“Vaksina kundër COVID-19, do t’u jepet falas qytetarëve të vendit tone”, tha Zemaj.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit