E hënë, 25 Tetor, 2021

Zyrtare nga IKSHPK: 19-vjeçarja që priste të transplantonte veshkën, vdiq nga Coronavirusi

Lexo

- Advertisement - >

19 vjeçarja Nazlije Sherifi nga Mitrovica e cila vuante nga një sëmundje e rëndë dhe për të cilën u mblodhën mjete të shumta për shërimin e saj konfirmohet se ka vdekur nga Covid-19, shkruan Reportreri.net.

Edhe Instituti i Shëndetit Publik e ka konfirmuar vdekjen e një 19 vjeçareje.

Nazlie Sherifi është varrosur sot në Mitrovicë. Asaj i duhej transplanti i veshkës, të cilën vendosi të ja dhuroj i riu nga Deçani, Valmir Aliçkaj.

Por dita ditës gjendja e saj shëndetësore veçse u keqësua. Kësisoj e njëjta nuk arriti t’u bëjë ballë problemeve shëndetësore.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit