E hënë, 25 Tetor, 2021

Kurti: I kujtojmë me mall e dashuri Arbenin e Monin, Arbnorin e Astritin

Lexo

- Advertisement - >

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në natën e tretë të Vitit të Ri i ka vizituar familjet Xheladini dhe Dehari.

Ai ka thënë se i kujton me mall e dashuri Arbenin e Monin, Arbnorin e Astritin, njofton Klan Kosova.

Kujtojmë se në vitin 2007, Arben Xheladini dhe Mon Balaj kanë ndërruar jetë pasi janë qëlluar me plumba gome nga Policia e UNMIK-ut gjatë një proteste të organizuar nga VV.

Ndërsa në vitin 2016, Astrit Dehari është gjetur pa shenja jetë në burgun e Prizrenit.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit