E hënë, 25 Tetor, 2021

Çfarë kanë të përbashkët Albin Kurti dhe Avdullah Hoti?

Lexo

- Advertisement - >

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk është pasionant i madh i sportit.

Ai rrallë herë shihet në stadiumet kosovare.

Për herë të fundit Kurti ka përcjellur Kombëtaren e Kosovës kundër Malit të Zi në Prishtinë, ndeshje e zhvilluar në vitin 2019.

Por në kohën e lirë ai preferon të shikojë futbollin anglez, shkruan Indeksonline.

Kurti është tifoz i kampionit aktual, Liverpoolit.

Është interesant të theksohet që edhe ish kryministri, Avdullah Hoti është tifoz i flaktë i ‘të kuqve’.

 

 

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit