E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Vjosa Osmani dikur thoshte nëse nuk do të jetë në LDK do ta lë politikën

Lexo

- Advertisement - >

Vjosa Osmani në fillim të muajit janar pritet ta zyrtarizojë Iniciativën e saj ku edhe përfundimisht do t’i ndajë rrugët me partinë që bëri emër, LDK-në.

Osmani që aktualisht mban pozitën e ushtrueses së detyrës së presidentes, ka nisur tashmë “gjahun” për ta dobësuar LDK-në, dhe deri tani ka prezantuar ca “transferime” nga Malisheva e Gjilani, zyrtarë që më parë kanë qenë në LDK por i janë bashkuar rrugëtimit të Osmanit.

Por Vjosa Osmani vite më parë kishte dhënë një deklaratë të fortë vite më parë në emisionin “Debat Plus”, ku ishte e ftuar me Lumir Abdixhikun.

Osmani prerazi dhe forcërisht kishte thënë se nëse nuk është në LDK, ajo do të largohet përfundimisht nga partia.

“Krejt karriera ime politike lidhet me LDK-në dhe do të lidhet vetëm me LDK-në, kurrë asnjëherë me asnjë parti tjetër. Në ditët që unë nuk jam në LDK, nuk jam më as në politikë. Kaq. Aty unë e përfundojë karrierën time politike”, kishte thënë Osmani.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit