E mërkurë, 20 Tetor, 2021

Pamje dramatike nga termeti i Zagrebit

Lexo

- Advertisement - >

Në orën 12.20 Kroacia qendrore është goditur nga një termet.

Zagrebi ‘u trondit’ për 20 sekonda dhe epiqendra ishte në Banja.

Epiqendra ishte afër Petrinja dhe shkalla e tërmetit ishte 6,2 ballë të rihterit, raporton Shërbimi Sizmologjik i Republikës së Kroacisë.

Skenat e para nga Petrinja janë vërtet dramatike, ka shumë rrënoja, ndërsa sirentat e zjarrit po jehojnë gjithandej Zagrebit.

Banorët e metropolit kroat raportojnë se gjithcka po dridhej dhe se dëmet tashmë janë të mëdha, e energjia elektrike është ndalur.

Tërmeti i cili nuk dihet se a ka marrë ndonjë jetë njerëzish, është ndjerë edhe e Beogradë e Sarajevë, raporton gazeta Jutarinji List.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit