E martë, 19 Tetor, 2021

Konjufca: Populli ka më shumë urrejtje ndaj LDK-së sesa ndaj PDK-së

Lexo

- Advertisement - >

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, vlerëson se Lidhja Demokratike e Kosovës s’do mund t’i fitonte në asnjë mënyrë zgjedhjet në vitin 2019.

Kjo sipas tij, meqë LDK atëkohë, e maksimalizoi efektivitetin në ruajtjen e votës së saj, njofton Klan Kosova.

Megjithatë Konjufca shton në Rubikon se populli ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka më shumë urrejtje sesa ndaj Partisë Demokratike të Kosovës.

”PDK-ja me elektoratin e vet do të ketë rënie. Ajo i ka humb zgjedhjet, dhe e ka pranuar humbjen. Në popull ka më shumë urrejtje ndaj LDK-së sesa ndaj PDK-së”.

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit