E enjte, 28 Tetor, 2021

Hapet platforma online, për aplikim për 50 dhe 100 eurot për të prekurit me Covid në Prishtinë

Lexo

- Advertisement - >

Komuna e Prishtinës ka hapur platformën online për ndarjen e ndihmës financiare prej 50 euro për çdo qytetar të kësaj komune të prekur me Covid.

Këtë e ka bërë të ditur kreu i kësaj komune, Shpend Ahmeti në një postim në Facebook.Po ashtu platforma është hapur edhe për ndihmën financiare prej 100 eurove për pensionistët e kësaj komune të konfirmuar me Covid

Postimi i plotë:

Sot e hapim platformën online të aplikimit për ndarjen e ndihmës financiare prej 50 euro për çdo qytetar të Komunës së Prishtinës të konfirmuar me #covid19 pozitiv dhe ndihmës financiare prej 100 euro për pensionistët e Komunës së Prishtinës të konfirmuar me #covid19 pozitiv.
#prishtina💙

- Advertisement - >

Më shumë

- Advertisement - >

Të fundit