E diel, 24 Tetor, 2021
Charles Kupchan, ekspert i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara, ka thënë se rajoni i Ballkanit gjendet në listën e prioriteteve të administratës amerikane. Kupchan, njëherësh profesor...
Hapësirë reklamuese >

Lajmi i ditës

Lajmi i ditës

Regjistrohuni në gazetën tonë

Shëndetësi

Politikë
Të fundit

Eksperti amerikan: Ballkani të përgatitet për rikthim të fuqishëm të Amerikës aty

Charles Kupchan, ekspert i Këshillit për Marrëdhënie me Jashtë në Shtetet e Bashkuara, ka thënë se rajoni i Ballkanit gjendet në listën e prioriteteve...

Richard Gere që e kishte ngritur çështjen e Kosovës gjatë Iuftës nis të dëshmojë kundër politikanëve

Ylli i Hollywoodit, Richard Gere do të dëshmojë në gjyqin kundër politikanit italian, Matteo Salvini. Prokurori fillimisht kundërshtoi praninë e Gere, por avokati i...

Media serbe: Shqipëria përmes kësaj zyrtareje po përpiqet ta anëtarësojë Kosovën në UNESCO

Besiana Kadare do të jetë sërish ambasadore e Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), shkruan mediumi serb,...

“Kosova nuk është e jona”, kreu i Akademisë serbe merr përkrahje nga Bordi Ekzekutiv

Deklarata e kreut të Akademisë së Serbisë se “Kosova nuk është e jona” ka nxitur reagime të shumta në Beograd. Megjithatë pavarësisht suImeve drejt...

Kufiri tek “Molla e Kuqe” në Nish. Çfarë fsheh Serbia?!

Ne vitin 1877 – 1878 ushtria serbe nderrmori nje sulm frontal e te ashper mbi Sanxhakun e Nishit… Asokohe e gjithë kjo zone sot ne...

Sport

Culture

Lexo

- Advertisement - >

Arts

Opinione
Latest

Mushkolaj për kërcënimet e Beogradit: A ka ndonjë përgjigje BE për Vuçiqin e Vulinin fashist?

Analisti i njohur kosovar, Imer Mushkolaj me anë të një postimi ka kritikuar BE-në për heshtjen përball kërcë nimeve të Beogradit që po i bën ditëve të fundit për...

Richard Gere që e kishte ngritur çështjen e Kosovës gjatë Iuftës nis të dëshmojë kundër politikanëve

Ylli i Hollywoodit, Richard Gere do të dëshmojë në gjyqin kundër politikanit italian, Matteo Salvini. Prokurori fillimisht kundërshtoi praninë e Gere, por avokati i...

Media serbe: Shqipëria përmes kësaj zyrtareje po përpiqet ta anëtarësojë Kosovën në UNESCO

Besiana Kadare do të jetë sërish ambasadore e Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), shkruan mediumi serb,...

“Kosova nuk është e jona”, kreu i Akademisë serbe merr përkrahje nga Bordi Ekzekutiv

Deklarata e kreut të Akademisë së Serbisë se “Kosova nuk është e jona” ka nxitur reagime të shumta në Beograd. Megjithatë pavarësisht suImeve drejt...

Travel

- Advertisement - >

News